Patlamış iPhone?

Ağustos 30, 2009 at 11:31 pm 1 yorum

IMG_0181
Gazetelerde veya internette dikkatinizi çekmiş olabilecek gizemli iPhone patlamaları serisinin son kurbanı Salvatore isimli 15 yaşındaki Belçikalı genç, Avrupa Tüketici Hakları Komisyonu görevlilerinin dikkatini çekti.

Yerel haber bültenlerine göre genç iPhone’u ile bir arama yapmak üzereyken cihaz “patlamış”. Ciddi bir yaralanma sözkonusu değil, fakat patlama Salvatore’a birkaç gün süren başağrısı problemleri vermiş. Söz verildiği halde Apple‘ın ürün değişimini henüz gerçekleştirmediği de bilgiler dahilinde.

ABD, İngiltere ve Fransa’da daha önce de benzeri iPhone sorunları yaşanmıştı fakat Fransa’da, kısa süre içinde aynı konuda 10 şikayet alınınca DGCCRF Apple’ın popüler smartphoneunun tüketiciler için bir tehdit uyandırıp uyandırmadığı hakkında bir soruşturma başlattı. Günümüze kadar 26 milyon iPhone ve 200 milyon iPod satmış olan Apple’ın Fransa’daki olaylarla ilgili bilgi sahibi olduğu, fakat zarar görmüş telefonlar üzerinde detaylı inceleme gerçekleştirilmeden durum hakkında yorum yapmaktan çekindiği belirtildi.

Ek Bilgi: Apple’ın sonradan belirttiğine göre Fransa’dan ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden kendilerine gelen çatlamış/kırılmış ekranlı telefonlar bu sonuca sebep olabilecek kadar fazla basınca maruz bırakılmış.

Benzer durumdaki bir Fransız genci iPhone‘unun ekranı çatladığında bir cam şarapnelinin gözüne geldiğini, bu yüzden ürün iadesi yapıp tazminat davası açacağını iddia etti. Başka bir olayda ise Apple, ürün değişimi yapmadan önce İngiliz bir genç kızın ailesine sessiz kalma anlaşması imzalatmakla suçlandı.

Ek Bilgi: Apple, Avrupa Tüketici Hakları Komisyonu’nu rapor edilen tüm iPhone patlama olaylarının izole kazalar sınıfına girdiğini ve genel bir sorun olmadığı hakkında açıkça bilgilendirdi.

Reklamlar

Entry filed under: Haberler. Tags: , , , .

Acaba bu oyun bende çalışır mı?! Singularity [PC, X360, PS3]

1 Yorum Add your own

  • 1. Laika22  |  Ağustos 31, 2009, 3:06 pm

    Oha nasil iş bu

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bağımsız Sinema Dergisi.
Pardus... Özgürlük İçin...

Kategoriler


%d blogcu bunu beğendi: