Cities XL

Ağustos 31, 2009 at 12:50 am Yorum bırakın

İleri düzey Google Earth:)

Zaten alışık olduğumuz SimCity serisini bir çıta daha yükselterek Cities XL bize daha gerçekçi, daha fazla seçenek sunan bir oyun olmakla kalmıyor, yeni nesil grafikleri ile şehir yaratırken inanılmaz manzaralar ile de göz zevkimize dokunuyor.İstek tek kişilik ister çoklu oyuncu modu ile oynayabileceğimiz oyun, dünyanın öbür köşesindeki insanlarla şehirlerimizi etkileşimli olarak kurabileceğiz.Oyunun yapımcı ve dağıtımcı firmaları da bu tarih yaklaşırken özel bir versiyon hazırlandığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Cities XL’ın Limited Edition’ında 16 özel materyal yer alacak ve bu özel paket sadece İngiltere’de satışa sunulacak.Oyunun yeniliklerine gelecek olursak, dünya baz alınıp yapıldığından dolayı ; oyun motoru bize etkileşimli ilklim, yer şekillerinde detaylar, bitki örtüsünde zenginlik, yayınlanan ekran görüntülerinde ise, gerçekçi modellemeler, güzel ışıklandırma ve efektler (örneğin, denizler ve bulutlar)

Cities XLCities XLCities XL

Anahtar kelime : Detay!

Oyunda farklı coğrafi koşullara sahip 25 harita yer alacak. Avrupa ve Amerikan mimarisinin ürünü olan 500’ün üzerindeki bina, tarafımızdan bu haritalara kondurulmak için hazır bekleyecek. Kuracağımız şehirlerdeki halk, farklı sosyal tabakalara bölünecek. Oyunun multiplayer modundaysa oyuncular, birbirleriyle ticaret yapabilecek ve ekonomik stratejiler izleyebilecek, birlikte çalışarak devasa yapılar oluşturabilecek. İşi daha da ileri götüren yapımcılar, her oyuncunun beş adet kalıcı şehir kurabileceği bir gezegen sistemi(adı “Planet”) de hazırlıyor. Bu sayede ücretli bir MMO opsiyonu da oluşturulurken, bu özelliğin aylık 7€, üç aylık 15€, altı aylık 18€ karşılığında kullanılabileceği belirtiliyor.”Planet” adı verilen sanal dünyada, insanlar kurdukları şehirlerde yaşayabilecek, üretebilecek ve gelişebilecek.Gün geçtikçe artması beklenen nüfus oyuna gösterilen taleple paralel olacak, ta ki tek metrekare boş yer kalmayana kadar doldurulacağına inandığım “Planet” 9 Ekimde raflarda olacak.

Sim City’e alışık olanlar zorlanmadan oyunun üstesinden geleceklerdir.Arayüz Sim City’i andırmakta.Oyunda yer şekillerine kadar birçok şeyi kontrol etmek mümkün, söylentiler arasında “bina modelleme” dahi var ki internet üstünden oynanan bir şehir simulasyonu için olmazsa olmaz, eğer gelişirse, meşhur yerlerin modellemelerini yapıp, bu şekilde kazanç sağlamak mümkün olabilir gibi duruyor.

Hormonsuz domates yetiştirebileceğim bi kasabaya ışınla beni scotty!..

Reklamlar

Entry filed under: Haberler. Tags: , , , , , , , , .

Singularity [PC, X360, PS3] Google Chrome İşletim Sistemi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bağımsız Sinema Dergisi.
Pardus... Özgürlük İçin...

Kategoriler


%d blogcu bunu beğendi: