İsinlabizi.com ilk hafta değerlendirmesi

Ağustos 31, 2009 at 1:51 pm 1 yorum

Gönül isterdi ki buraya “ilk günden beri bizi yalnız bırakmayan binlerce okurumuza çok teşekkür ederiz” yazabilseydik. Fantastik olurdu. Teşekkür etmek istiyoruz tabi ki. Bizi destekleyen, iyi kötü yorumlarını esirgemeyen, yardımcı olan arkadaşlarımıza, çevremize, eşe dosta. Bloga yazmaya başlayalı 8 gün olmuş, son 4 günde ortalama 100 hit alabilmişiz. Hatta rekorumuz 136 hit =). Facebook ve msn durum bilgileri dışında reklamı olmayan bir blog için iyi bir şey aslında. Biz memnunuz…

İnternette pek çok sitede dönen makaleler var: İyi blog nasıl yazılır? Bir de tavsiye eklemişler “çok fazla okur elde etmek değil düzenli okur elde etmek önemlidir” diye. Eğer düzenli 15 okurumuz olacaksa, düzensiz olsa da olur, önemli değil =). Tech-blog yürütmesi zor bir olay. Sürekli yenilikleri takip etmeniz, bilgili ve meraklı olmanız gerekiyor falan filan. Hatta biz yıllardır bu işi yapan bloglarda ve sitelerde olmayan makaleleri bile yazmaya çalışıyoruz. Bi anlamda onlarla yarışmaya çalışıyoruz, kendi içimizde tabi =).

Peki nedir bu tech-blog olayı? Niye başladık niye sürdürüyoruz? Beklentimiz ne? Can sıkıntısından başladık aslında ama daha başladığımız gün bi hastalık haline geldi. Her gün bloga yeni birşey ekleme hevesi, sürekli hitlerimize bakıp “1 saatte 11 kişi bakmış” tarzında çocukça bir sevinç, hatta kendi aramızda bile ” benim yazı seninkinden 3 hit daha önde” çekişmesi bu olayı bizler için güzel yapan şey.

Teknoloji hakkında yazı yazmak ve tech-bloglar pek tutulan bişey değil. Yani teknolojiyle ilgilenen insanlar azınlık olduğu için(en azından çevremizde) gelişme yavaş oluyor. Futbol ya da fan bloglarının çok daha fazla okuru var.Eğer tech-blog olmasaydık, başka bi alanımız olsaydı ya da ne bilim fan blogu olsaydık eminim daha büyük gelişme kaydederdik. Peki biz de mi fan blogu yapsak? Hiç bana bakma olmaz oğlan…

Yaptığımız işi büyük göstermeye uğraşmıyoruz. Büyük sayılmaz ama günde en azından 4 saati yazı hazırlamaya harcıyoruz bireysel olarak. Emek sarfediyoruz, ciddiye alıyoruz ve severek yapıyoruz. Bi gün kazayla biri blogumuzda bir makale görüp içinde işine yarayabilecek bir link bulabilsin diye. Blogumuza bugüne kadar toplam 815 kişi girmiş ve biz bunların dünyanın herhangi bi yerinden insanlar olmadığını biliyoruz. Hepsi bir yerlerden tanıdıklarımız, arkadaşlarımız ya da arkadaşlarımızın arkadaşları. Sonuç olarak bağlamak istediğim nokta şu. İlk günden beri bizi yalnız bırakmayan ve gelişmemiz için yardımda bulunan eşe dosta çok teşekkür ederiz =).

Haftalık değerlendirmeyi bitirdik, Işınla bizi Scotty!!

Reklamlar

Entry filed under: 5.Duyurular. Tags: , , , , , , , , .

Modern Warfare 2 Prestige Edition Işınlabizi.com Komuta Merkezi

1 Yorum Add your own

  • 1. wir8  |  Ağustos 31, 2009, 1:58 pm

    Her yerde görmekten yorulduğumuz alıntı ve kopyala-yapıştır kültüründen çok uzaklarda bir geleceğe, Işınla Bizi Scotty!

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bağımsız Sinema Dergisi.
Pardus... Özgürlük İçin...

Kategoriler


%d blogcu bunu beğendi: