FPS kontrol cihazı: GameGun

Eylül 1, 2009 at 10:16 pm Yorum bırakın

Evet başlık biraz sade oldu çünkü ne yazacağımı bulamadım. En iyi PC modu? En iyi PC aksesuarı? Ne desem sanki yeterince tanımlayamamışım gibi geliyor. Umarım sizde yazıyı okuduktan sonra benimle aynı heyecanı paylaşırsınız.

Peki beni bu kadar heyecanlandıran bu GameGun ne? Duck Hunt‘ ı hepiniz hatırlarsınız. Elimizde bir tabanca ile ekrandaki ördekleri vurmaya çalışırdık. İşte GameGun o tabancaya verilen isim. Az çok anlamışsınızdır beni heyecanlandıran GameGun‘ da bunun PC uyumlusu gibi. Tabi “Bunun için mi bu kadar heyecan yaptın” demekte haklısınız. Tam olarak değil; asıl heyecan sebebim bu video. GameGun‘ ın ne olduğunu göreceksiniz.

PC, X360, PS3 ve Wii ile uyumlu olan GameGun‘ ı kullanmak için sadece bağlamak yeterli, yani herhangi bir sürücü ya da yazılım gerektirmiyor. Sistemi basitçe anlatmak gerekirse içindeki ivmeölçer(ya da ivmeölçerler) sayesinde GameGun‘ ı havada mouse gibi kullanabiliyoruz. Sağa/sola ya da aşağıya/yukarıya döndüğümüz zaman görüntü de birebir tepki veriyor ve sistem mouse gibi çalıştığı için hiçbir oyunla uyum sorunu yok. Ayrıca sistemin videoda gördüğünüz gibi en iyi yanı ise üzerindeki 7″ ekran sayesinde oyunu Duck Hunt gibi monitörde ördek vurmak yerine 3 boyutlu gibi oynayabiliyorsunuz. Monitör oyuncuyla birlikte hareket ediyor!

GameGun‘ ı her sistemle uyumlu yapan aslında ivmeölçer destekli basit bir klavye ve mousetan oluşması. Ayrıca bu cihaz kablosuz ve sıradan pillerle çalışıyor. Silahın içine sığmadığı için bir kabloyla piller cebinize koyabileceğiniz şekilde uzatılmış. Böylece agırlık da yaratmıyor.

GameGun yaratıcıları bu sayfadan ön sipariş alıyor(muş). Site şu an biraz düzensiz olduğu için ben sipariş formunu bulamadım. Belki mail yoluyla irtibata geçmek daha verimli olabilir. Son olarak eğer tüm FPS severler birleşip bir aksesuar üreticisini kaçırabilirsek, bu mükemmel(az gibi) aleti seri üretimde görebiliriz. (Hala Wii almak isteyen var mı?)

GameGun ile ilgili güncellemeleri buradan öğrenebilirsiniz…

Burda GameGun‘ ı kullanımda görebilirsiniz…

Reklamlar

Entry filed under: Haberler. Tags: , , , , , , , , , .

Opera 10 Ön İnceleme Google Çeviri Komedisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bağımsız Sinema Dergisi.
Pardus... Özgürlük İçin...

Kategoriler


%d blogcu bunu beğendi: