gScreen Spacebook

Eylül 1, 2009 at 3:31 pm Yorum bırakın

gScreen Spacebook
Alaska çıkışlı bir teknoloji şirketi bu yılın sonlarında dünyanın ilk iki tane 15.4 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayarı ile piyasayı sarsmayı hedefliyor.

Yaklaşık 7.2kg ağırlığa, tam boy klavyeye ve iki ekrana sahip olan gScreen Spacebook’un tahmini fiyatı $3.000 civarında olacak. Spacebook serisinin sektöre şu sıralarda hakim olan “daha küçük, daha iyi” mottosunu izleyecekmiş gibi görünmüyor, ama yine de mühendisler ve tasarımcılar gibi ek gösterim alanına ihtiyaç duyan insanlar için masaüstü bilgisayarların yerini biraz değiştirebilecek gibi görünüyor.

Kimdir bu gScreen?

gScreen, teknoloji sektörde henüz büyük bir yere sahip olmayan, dolayısıyla da çok bilinmeyen bir firma. Ayrıca bu makaleyi geliştirmek amacıyla notebook ile ilgili kendilerine iletilen sorulara cevap alınamadı. Yine de, web sitesine göre şu sırada ABD donanması için dayanıklı çift ekranlı “the Titan” adında bir notebook geliştiriyorlar ve yıl sonuna kadar Spacebook serisini piyasaya sürme hedefindeler.

Spacebook Özellikleri

Piyasaya sürülecek olan ilk ürünün Intel Core 2 Duo P8400 işlemciye, 4Gb RAM’e ve Nvidia GeForce 9800M GT ekran kartına sahip bir temel konfigürasyona sahip olması bekleniyor. Ayrıca Quadro FX 1700M ile sunulacak olan farklı bir seçenek de olacak.

Temel konfigürasyonun oyuncu sınıfı için enteresan bir seçim olacağı, ekstra Quadro video özelliklerinin ise cihazı mühendisler veya tasarımcılar tarafından istenen performans alt-sınırına kadar çıkaracağı belirtildi.

Hedef Kitle?

Şirketin web sitesi bu kadar büyük bir dizüstü bilgisayara kimin ilgi duyabileceği hakkında bilgi bulundurmuyor, fakat şirket blogunda bahsedilen ürünün beraberinde gelecek olan ücretsiz yazılımlar en azından bir kitlenin hedef alındığını gösteriyor

Şirket tarayıcılara ve ücretsiz güvenlik paketlerine ek olarak 30 günlük deneme süresine sahip olan Adobe CS4 paketinin de verileceğini belirtiyor. Bu paket, grafik tasarımı için endüstriyel bir standart sayılmakla birlikte web tasarımcıları tarafından da yaygın olarak kullanılıyor.

Diğer Çift-Ekranlı Notebook

gScreen ürünü, çift ekran özelliğine sahip olan ilk notebook değil.

Lenovo firmasının W serisi ürünlerinden birisinde de 17 inçlik bir ana monitör ve 10.6 inçlik kaydırma sistemli bir ek monitör mevcut. $2.099 fiyata sahip olan bu ürün, öncelikli olarak mühendisler için yapılmış

[TechNewsWorld]

Reklamlar

Entry filed under: İlginç Ürünler. Tags: , , , .

Creative Zii satışta Günlük işlerinizi sıkılmadan yapmanızı sağlayacak iPhone oyunu: Button

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bağımsız Sinema Dergisi.
Pardus... Özgürlük İçin...

Kategoriler


%d blogcu bunu beğendi: