Günlük işlerinizi sıkılmadan yapmanızı sağlayacak iPhone oyunu: Button

Eylül 1, 2009 at 5:19 pm Yorum bırakın

Lost dizisini izleyenler iyi bilirler. 2. sezonun büyük bölümü bir düğme etrafında dönüyordu. Her 108 dakikada bir sayıları girmek ve düğmeye basmazlarsa dünyanın sonu gelecekti, en azından böyle düşünüyolardı. Zaman geçtikçe insanlar bunun bir piskolojik test olup olmadığını düşünmeye başladı. İşte bu yeni iPhone oyunu da bir bakıma piskolojik bir egzersiz. Button ücretsiz olarak iTunes’dan indirilebilir, ancak ülkemizde AppStore üzerinden alışveriş yapılamadığı için “iTunesdan” indiremeyeceksiniz. Yani yazının devamını okumak ya da okumamak size kalmış.

Button isimli oyun çok basit. Ekranın ortasında büyük bir düğme var ve yandığında düğmeye basmanız gerekiyor. Peki neden böyle bir oyunu oynamak isteyesiniz? Basmazsanız dünyanın sonu gelmez, ama muhtemel bir hediyeyi kaçırabilirsiniz. Bunun yanında düğmeye basmak günlük sıradan işlerinizin bitirmenize yardım edebilir.

Button, MobileCrunch editörü Greg Kumparak‘ ın yan projesi olan Blank Software tarafından yaratılmış. O, bu oyunu gün içinde herhangi bir zaman oynayabileceğiniz pasif bir oyun olarak düşünüyor. Ama aynı zamanda oyunu denerken test edenlerden gelen geribildirimlerde bu oyunun, kullanıcıların günlük sıradan işlerini bitirmelerine yardımı olduğunu belirttiklerini söylüyor. Düşünce şu, bu oyunu açıp oynamak için gösterilen çaba, insanların günlük sıkıcı işlerini yapmaları için gereken teşviki sağlıyor. Bunun yanında muhtemel bir ödül olduğunu bilmekte düğmeye basma işini kullanıcılar için ilginç kılıyor.

Peki ne tarzda ödüllerden bahsediyoruz? Başlangıçta 20$ lık hediye çekleri fakat daha sonrası için büyük hediyeler olacağı söyleniyor. Ayrıca oyunda açılabilecek bir çok içerik olduğu belirtiliyor; örneğin yeni düğme görünümleri. Bir diğer açılabilir özellik ise kullanıcılarının Twitter hesaplarını oyunla ilişkilendirebilecek olması. Mesela level atladığınızda tweetlerseniz daha fazla puan kazanacaksınız(tabi ki her düğmeye bastığınızda level atlamayacaksınızı). Bunlara ek olarak birde liderlik tablosu olacak ve oyuncular gruplar kurup puanlarını birleştirebilecekler.

Blank Software düğmeyi rastgele zamanlarda yakacak ve düğme dünyadaki tüm kullanıcılar için yanacak. Bazı özel durumlarda kullanıcıların normal düğmelerini ödül düğmesiyle değiştirecekler. Eğer kullanıcı görüp basarsa ödülü alacak. Eğer düğmeye basamazsa ya da o sırada oyunu oynamıyorsa ödül daha sonra rastgele gönderilmek üzere sisteme geri dönecek.

Button ücretsiz bir uygulama ve Kumparak‘ ın söylediğine göre hep ücretsiz kalacak. Plan şimdilik düğmenin yanında reklamlar yayınlamak ama eğer planları işe yaramazsa başka para kazanma planları olduğunu söylüyor.

[TechCrunch]

Reklamlar

Entry filed under: Haberler. Tags: , , , , , , , , , , , .

gScreen Spacebook Opera 10 Ön İnceleme

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bağımsız Sinema Dergisi.
Pardus... Özgürlük İçin...

Kategoriler


%d blogcu bunu beğendi: