iTunes 9 İncelemesi

Eylül 29, 2009 at 6:03 pm Yorum bırakın

https://i2.wp.com/images.apple.com/itunes/overview/images/slider1_20090909.png

Apple‘ çoklu multimedya oynatıcısı iTunes ‘un yeni versiyonunu yakın zamanda kullanıcı ile buluşturdu.iTunes 9‘un yeni özelliklerini sizin için araştırdık.

Yeni sürümünü Apple‘ın sitesinden indirebilirsiniz.

Genius Özelliği

Genius Mixes

Yeni eklenen Genius özelliği ile 12 farklı kolonda müzik seçeneği oluşturmak mümkün.iTunes bunları otomatik olarak kontrol ederek, derlemesini yapmakta.Ayrıca, sizin zevklerinize göre yaptığı otomatik eklemelerde yeni müzisyen ve gruplara ulaşmanız, aynı türde farklı sanatçıları keşfetmeniz mümkün.Bunun için sadece, MP3’lerinizin tür kısımları dolu olması gerekmekte.

Görünüm

https://i1.wp.com/images.apple.com/itunes/whats-new/images/store_home20090909.jpg

Yeni iTunes ‘da ilk dikkat çeken nokta görünümünün revize edilmesidir.İkonlar, yerleşim ve menüler önceki sürümlere göre daha toparlanmış ve rahat ulaşılabilir hale getirilmiştir.Albüm kapakları, bilgi kutucukları, menüler, butonlar ve kutucuklar 8’e göre daha yumuşak ve parlak bir hal aldı, bunda Snow Leopard‘ın çıkması ve ona uygun bir iTunes hazırlanması zaten olasıydı.changing browse column orientationBunun dışında gri görüntüsünü koruyan iTunes, 3D albüm kapaklarında ve diğer uygulamalarda hız artışı görülmekte.Ayrıca, görünümündeki başlıca tasarım unsurları diğer işletim sistemlerine de programı çıkartıyor olması olabilir.

Görünüm, yeni sürümde daha çok bir web-tarayıcısı tadında olmakla beraber, görselliğe daha çok yer verilmiş.Basitlik ve kolay erilişmek anahtar sözcük diyebiliriz.

iTunes LP

https://i2.wp.com/images.apple.com/itunes/whats-new/images/overlay_lp_4_20090909.jpg

iTunes üzerinden satın alınan albümler için geliştirilen LP modu, satın aldığınız LP içeriğine sahip albümleri DVD film menüsü gibi gezmenize olanak tanıyor.Albüm kapağının üstüne gelip LP seçeneğine tıkladığımızda ekranımızda sanatçının albümünün içinde, şarkı listesi, albüme ait içerik, fotoğraf, video vs.. gibi ekstralar bulunmakta.Hepsi sanatçılar için özel oluşturulan menülerdir.Bu da albümü internetten para ödeyerek sadece MP3 dosyalarına sahip olmak değil sanki bilgisayarınızın sabit diskine depoladığınız CD koleksiyonuna sahip olmanıza olanak tanıyor.Bu iTunes üzerinden albüm satışını arttıracağa benziyor.

Ağ Paylaşımı

https://i0.wp.com/images.apple.com/itunes/whats-new/images/homesharing20090910.jpg

Yeni iTunes, ev içersinde başka bilgisayarlar arasında şarkılarınızı, albümlerinizi, videolarınızı ve Tv dizilerinizi paylaşmanıza olanak sağlar.5’den fazla bilgisayar ile içeriğinizi ev ağı üzerinden paylaşabilir ve yine isterseniz aldığınız bir ürünü diğer bilgisayarlara da otomatik olarak yollanmasını sağlayabilirsiniz.

Yenilenmiş iTunes Store

https://i2.wp.com/images.apple.com/itunes/whats-new/images/store_album20090909.jpghttps://i2.wp.com/images.apple.com/itunes/whats-new/images/store_movies20090909.jpg

Dünyanın 1 numaralı müzik mağazası çok daha iyi. Yeni tasarımı ile müzik, film ve TV dizilerine ulaşmak artık çok daha kolay.Ayrıca aldığınız film ve TV dizilerinin menüleri sanatçıya ve filme göre düzenlenmekle beraber satın aldığınız anda kullanıma başlayabiliyorsunuz.Daha fazla bilgi için burayı tıklayın.
Senkronize

https://i1.wp.com/images.apple.com/itunes/whats-new/images/iphonesync20090916.jpg

Yeni iTunes , iPod‘unuz ve iPhone‘unuz ile kolayca bağlantı yapmanıza olanak tanıyor.Tek tuş ile senkron, iTunes‘in sizin için iPod veya iPhone‘unuzu kolayca şarkı atmanıza, yedeklemenize veya silmenize yardımcı oluyor.Ayrıca iPod Touch ve iPhone‘nun menüsünü düzenleme, ve ince ayarlarını yapmak artık bilgisayarınızdan mümkün.

Kütüphane

the result of running the organize library command

Yeniden eklenen kütüphane bizim dosyalarımızı bulma ve organize etmemizde büyük rahatlık sağlıyor.Apple, kütüphaneyi geliştirerek kullanıcıya büyük rahatlık sağlamış olmakla kalmayıp iTunes‘un ne kadar kolay kullanıldığını ve organize olduğunu diğer medya oynatıcılarına kanıtlamıştır.Podcastleri, TV dizilerini, müzikleri, iPod oyunlarını ve albümleri tek menüden düzenleyebilir, uygulamaları kontrol edebilir veya sisteminizdeki kullanmadığınız müzik ve dosyaları kaldırabilirsiniz.Ayrıca Apple Time Capsule ile bütün kütüphanenizi yedekleyebilirsiniz.

Yeni iTunes özellikle Microsoft‘un MediaPlayer‘ına rakip olarak görülmekteydi, ama yeni özellikleriyle bir çok medya oynatıcıdan çok daha başarılı olduğunu bir kez daha kullanıcılara kanıtlamış oldu.Sanıyoruz, Microsoft yeni bir MediaPlayer ile karşımıza 2010 başında çıkacağa benziyor.

Reklamlar

Entry filed under: İnceleme. Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Tokyo Oyun Fuarı:Forza 3 Yeni Videoları Fırsat:Kodak Easyshare Z8612 229TL

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bağımsız Sinema Dergisi.
Pardus... Özgürlük İçin...

Kategoriler


%d blogcu bunu beğendi: